تفاوت های انواع دستگاه پرس صنعتی هیدرولیک، پنوماتیک و دستی

اصلی ترین تفاوت دستگاه پرس هیدرولیک و پنوماتیک و دستی

در دنیای مدرن امروزی، ابزارها از اهمیت بسزایی در تمامی صنایع برخوردار هستند و کاربردهای بیشماری دارند. ابزارها به شکل های مختلفی تولید می شوند و هر کدام یک نوع کاربرد دارند. از ابزارهای پر استفاده صنایع مختلف، می توان به دستگاه پرس اشاره نمود. در این بخش، قصد داریم به شرح مشخصات انواع دستگاه پرس بپردازیم پس با ما همراه باشید.

دستگاه پرس چیست؟

پیش از آن که بخواهیم به سراغ مشخصات و ویژگی های انواع دستگاه پرس بپردازیم، بهتر است اطلاعات کاملی راجع به آن ها داشته باشیم. دستگاه پرس، همانطور که از نامش پیداست مخصوص تحت فشار قرار دادن اشیاء است.

البته فراموش نکنید که این دستگاه، می تواند با تحت فشار قرار دادن اجسام شکل آن ها را تغییر دهد و محصول جدیدی تولید نماید. دستگاه های پرس دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آن ها، از ویژگی ها و خصوصیاتی برخوردار هستند.

انواع دستگاه پرس

انواع دستگاه پرس

کاربردهای انواع دستگاه پرس صنعتی و غیر صنعتی

همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد، دستگاه های پرس در اکثر صنایع کاربرد دارند. امروزه متخصصان می توانند با استفاده از این دستگاه، ورق های خام را به شکل مورد نظر تبدیل کنند یا قطعات نر و مادگی را به آسانی به یکدیگر متصل نمایند.

امروزه شما می توانید دستگاه های پرس را در کارگاه های تراشکاری، تعمیرگاه ها، کارخانجات و برخی از فروشگاه های مخصوص مشاهده نمایید. از مهم ترین کاربرد های این دستگاه ارزشمند، می توان به صنعت خودروسازی، صنعت هوافضا و تولید لوازم خانگی اشاره نمود.

1-دستگاه پرس در صنعت خودروسازی

از مهم ترین کاربردهای دستگاه پرس، می توان به ساخت قطعات در صنعت خودرو سازی اشاره نمود. در کارخانجات خودرو سازی، متخصصان ورق های خام را زیر دستگاه پرس قرار می دهند و با کمک قالب، آن ها را به شکل مورد نظر تبدیل می نمایند. اما این پایان کار نیست؛ متخصصان برای نصب بلبرینگ خودروهای سبک و سنگین به صورت فشرده، از دستگاه های پرس استفاده می کنند.

جالب است بدانید که در آپاراتی ها نیز برای جا زدن رینگ تراکتور و خودروهای باری و راه سازی سنگین، از دستگاه پرس استفاده می شود. در برخی از کارگاه ها هم برای تعمیر و بازسازی مجدد قطعات مصرفی خودرو نظیر واتر پمپ، از دستگاه پرس هیدرولیک استفاده می شود.

2- دستگاه پرس در صنعت هوافضا

شاید این مسئله کمی برایتان عجیب باشد اما خوب است بدانید که دستگاه های پرس در صنعت هوا فضا نیز کاربر دارند. آیا تابه حال به بال و قطعات دیگر هواپیما دقت کرده اید؟ هیچ دستگاه بجز پرس، نمی تواند به قطعات هواپیما به خوبی شکل دهد.

در کارخانجات بزرگ، تکنسین ها ورق های فولادی ضخیم را درون دستگاه های پرس بزرگ قرار می دهند و با فشرده سازی آن ها، شکل مورد نظر را آماده می کنند. فراموش نکنید که برخی از دستگاه های پرس در صنعت هوافضا، مخصوص نصب قطعات فوق فشرده هستند.

در مددکار صنعتگر شما می توانید انواع دستگاه های پرس با ویژگی هایی که خودتان به آن نیاز دارید و برای تولید محصولات مختلف را تهیه کنید. این مجموعه برای آرامش خاطر شما این مجموعه تمامی محصولات خود را با 1 سال ضمانت نامه و 5 سال خدمات پس از فروش به دست شما خواهد رساند.

مجموعه مددکار صنعتگر با سابقه 20 ساله خود در تولید دستگاه های پرس پرچ صنعتی مالشی، پنوماتیک و هیدرولیک به عنوان یکی از اولین تولیدکنندگان این دستگاه های شناخته می شود. شما عزیزان برای اطلاع از شرایط خرید و قیمت پرس پرچ بلبرینگ می توانید از طریق راه های ارتباطی با مدد کار صنعت تماس گرفته و راهنمایی های لازم را کسب کنید.

مرکز فروش : 3692 287 0919 :: 0691 781 0912

3- دستگاه پرس در صنعت لوازم خانگی

لوازم خانگی، اکثرا از ورق های گالوانیزه و فایبرگلاس تولید می شوند. اما فراموش نکنید که ساخت لوازم خانگی بزرگ همچون یخچال و ماشین لباسشویی به این آسانی ها نیست؛ در گذشته افراد ورق ها را به صورت تکه ای به یکدیگر جوش می دادند تا بتوانند کاور و پوسته اصلی را بسازند.

اما امروزه در کارخانجات بزرگ، تکنسین ها ورق را در زیر دستگاه پرس قرار می دهند و با کمک قالب های مخصوص، کاور و پوسته اصلی انواع لوازم خانگی را به صورت یک پارچه می سازند. بهتر است بدانید که ورود دستگاه پرس به بازار، موجب پیشرفت گسترده صنعت لوازم خانگی شد.

انواع دستگاه پرس هیدرولیکی و پنوماتیکی

انواع دستگاه پرس هیدرولیکی و پنوماتیکی

آشنایی با انواع دستگاه پرس

دستگاه های پرس از نظر شکل ظاهری، مولد نیرو، توان و نوع پیستون دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن ها، قیمت متفاوتی دارند.به طور کلی انواع دستگاه پرس شامل پرس هیدرولیکی، پنوماتیک و دستی می شوند. فراموش نکنید که هر نوع دستگاه پرس، مختص یک صنعت خاص است.

به عنوان مثال، نمی توان در صنعت هوا فضا از دستگاه پرس دستی استفاده نمود. پیشنهاد می شود قبل از خرید دستگاه پرس مورد نظر، با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید و از تجربیات آن ها استفاده نمایید.

1-دستگاه پرس هیدرولیکی

دستگاه پرس هیدرولیک، از گران قیمت ترین دستگاه های پرس در بازار به شمار می آید. این نوع پرس متشکل از یک سیلندر و پیستون به همراه یک پمپ هیدرولیک است. زمانی که پمپ هیدرولیک این دستگاه توسط موتور الکتریکی به گردش در می آید، روغن با فشار پیستون را به پایین هدایت می کند و در نتیجه نیروی بسیار زیادی از طریق پیستون به جسم وارد می شود.

فراموش نکنید که پرس های هیدرولیک دارای توان بسیار زیادی هستند. البته برای بهره مندی از تمامی مزایای این نوع دستگاه پرس، بایستی به نکات ضروری نگهداری و مراقبت توجه بسزایی داشته باشید.

دستگاه پرس استاندارد

دستگاه پرس استاندارد

2-دستگاه پرس پنوماتیکی

دستگاه پرس پنوماتیکی، شباهت زیادی با پرس های هیدرولیکی دارد با این تفاوت که پرس های پنوماتیکی با نیروی هوای فشرده کار می کنند. در پرس های پنوماتیکی، یک پیستون و سیلندر سبک و بهینه شده به همراه کمپرسور و موتور الکتریکی قرار دارند.

زمانی که کمپرسور شروع به حرکت می کند، نیروی پنوماتیک به داخل سیلندر هدایت می شود و پیستون را با فشار تکان می دهد. البته فراموش نکنید که توان پرس های پنوماتیکی نسبت به هیدرولیکی کمتر است. پرس های پنوماتیکی از نظر سایز، توان مصرفی و نوع کمپرسور و موتور دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام برای یک صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید دستگاه پرس هیدرولیک دستی

3-دستگاه پرس دستی

دستگاه پرس مکانیکی یا دستی، کاملا مشابه پرس های هیدرولیکی است. عمده تفاوت این دستگاه با پرس های هیدرولیکی، در مولد سیال و موتور الکتریکی آن ها است.

دستگاه پرس دستی، فاقد مولد سیال و موتور الکتریکی است. متخصصان برای استفاده از این دستگاه، باید اهرم پمپ دستی آن را چندین مرتبه به بالا و پایین هدایت کنند. ناگفته نماند که توان پرس های دستی نسبت به پنوماتیک بیشتر است. این نوع دستگاه ها در سایز و ابعاد نسبتا کوچک برای کارگاه ها طراحی و تولید می شوند.

تفاوت های کلی و جزئی دستگاه های پرس هیدرولیک، پنوماتیک و دستی

همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد، تفاوت کلی انواع دستگاه پرس در نیروی حرکتی آن ها است. پرس های هیدرولیک با نیروی سیال، پرس های پنوماتیک با نیروی هوا فشرده و پرس های دستی با نیروی هیدرولیک کار می کنند. تفاوت دیگر دستگاه های پرس، در میزان توان آن ها است. طبیعتا توان پرس های هیدرولیکی نسبت به سایر دستگاه ها بالاتر می باشد.

توجه داشته باشید که پرس های دستی نسبت به سایر دستگاه ها، از قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری برخوردار هستند. البته فراموش نکنید که دستگاه های پرس از نظر شکل و شمایل ظاهری، با یکدیگر تفاوت ها و شباهت هایی دارند.

نکات ضروری استفاده از انواع دستگاه پرس

نکات ضروری استفاده از انواع دستگاه پرس

نکات ضروری در استفاده از انواع دستگاه پرس

برای استفاده از انواع دستگاه پرس، باید به نکات ضروری و ایمنی توجه بسزایی داشته باشید. پیش از هر چیزی، باید ابتدا سلامت دستگاه را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. پس از آن، باید از وسایل ایمنی نظیر کلاه، عینک و دستکش استفاده کنید. لازم به ذکر است که اجسام شکننده نظیر شیشه را نباید به هیچ عنوان در زیر دستگاه پرس قرار دهید.

پس از اتمام کار، می بایست دستگاه پرس را با دقت تمیز کنید و آن را در حالت خاموش یا off بگذارید. لازم به ذکر است که اگر فشار بیش از حد به دستگاه پرس وارد شود، پیستون و سایر قطعات آن دچار آسیب جدی می شوند.

قیمت انواع دستگاه پرس هیدرولیک و پنوماتیک

یکی از سوالاتی که ذهن کاربران را در گیر می کند، این است که قیمت انواع دستگاه پرس چگونه محاسبه می شود؟ عوامل مختلفی از جمله نوع دستگاه، توان مصرفی، نوع مولد، اندازه و سایز، مقدار تجهیزات و امکانات، برند، نوسانات بازار و نرخ روز ارز بر روی قیمت این محصول تاثیر گذارند. برای استعلام قیمت دقیق با توجه به نوسانات روز بازار انواع دستگاه پرس، می توانید با کارشناسان و متخصصان مجموعه ما یعنی مدد کار صنعتگر در ارتباط باشید.

خرید دستگاه های پرس

امروزه در سراسر کشور مراکز بیشماری وجود دارند که در زمینه خرید و فروش انواع دستگاه پرس فعالیت می کنند. اما برخی از فروشگاه ها، این محصول را با قیمتی نجومی به فروش می رسانند. از این رو، برای آن که بتوانید دستگاه پرس هیدرولیک، دستی یا پنوماتیکی مورد نیاز خود را به بهترین شکل خریداری کنید، باید ابتدا نکاتی را همچون بررسی اصالت، کیفیت، برند، پارتنامبر و مشخصات فنی جدی بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه مدد کار صنعتگر به صورت حضوری یا غیر حضوری، دستگاه پرس مورد نیاز خود را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت تضمینی خریداری کنید و سفارش خود را در اسرع وقت درب کارگاه تحویل بگیرید.

کلام آخر

انواع مختلف از دستگاه های پرس، در تمامی صنایع مختلف کاربرد دارند. اما نباید برای خرید این محصول به هر فروشگاهی مراجعه کنید. پس از خرید دستگاه پرس مورد نظر خود، باید فرآیند نصب آن را به دست افراد با تجربه و کاربلد بسپارید.

برای آن که بتوانید سال های متوالی بدون هیچ مشکلی از دستگاه پرس خود استفاده کنید، باید به نکات نگهداری و مراقبت آن توجه بسزایی داشته باشید همچنین در حین کار با این دستگاه، باید نکات ایمنی را رعایت کنید. مجموعه مدد کار صنعتگر یکی از بهترین مجموعه های تولید انواع دستگاه های پرس پرچ مالشی و پنوماتیک اختصاصی هستند که علاوه بر تولید دستگاه انواع سنبه سندان و ساخت سه نظام را انجام میدهد.

تفاوت‌های اساسی بین دستگاه پرس هیدرولیک، پنوماتیک و پرس دستی در منبع انرژی (هیدرولیک، هوا، دستی) و عملکرد (فشار هیدرولیک، هوا یا نیروی دستی) است.

پرس هیدرولیک: برای فرآوری فلزات و مواد دیگر در صنایع مختلف از جمله خودروسازی و فلزکاری استفاده می‌شود.

پرس پنوماتیک: در فرآیندهایی که نیاز به نیروی فشاری برای قالب‌گیری و پرس کردن دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرس دستی: برای کارهای کم حجم یا فعالیت‌های آزمایشی استفاده می‌شود.

چقدر این مطلب را دوست داشتید؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تفاوت های انواع دستگاه پرس صنعتی هیدرولیک، پنوماتیک و دستی

قیمت و خرید انواع دستگاه پرس صنعتی هیدرولیک و پنوماتیک

فروش انواع پرس پرچ صنعتی هیدرولیک و پنوماتیک و اتومات

مجموعه مدد کار صنعتگر یکی از اولین تولید کنندهای دستگاه پرس پرچ های مالشی، پنوماتیک و هیدرولیک اختصاصی در ایران است که با 20 سال تجربه درخشان توانسته لبخند رضایت را بر لبان مشتریان جاری کند همچنین تمامی دستگاه هایی که در این مجموعه صنعتی به فروش می رسد دارای 1 سال ضمانت نامه و 5 سال خدمات پس از فروش می باشد که می توانید با خیال راحت و آسوده خرید کنید.

تمامی دستگاه های پرس پرچ این مجموعه اختصاصی و با توجه به نیاز شما صنعتگر گرامی تهیه و تولید می شود و کارشناسان ما در تمامی مراحل آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما در رابطه روند تولید سفارشی و خرید دستگاه پرس پرچ صنعتی تولید تجهیزات خودرو خواهند بود.

تلفن کارگاه :: 1858 3223 (028)
تلفن فاکس :: 7510 3223 (028)
3692 287 0919 :: 0691 781 0912

دیدگاه ها بسته شده اند.