قیمت دستگاه پرس پنوماتیک

قیمت دستگاه پرس پنوماتیکی تحت تاثیر چه عواملی قرار می گیرد؟

ابزارها، از مهم ترین بخش های صنایع مختلف و گوناگون به شمار می آیند و اهمیت بسزایی در سرعت کارها ایفا می کنند. از پر استفاده ترین ابزارها در صنایع مختلف، می توان به دستگاه پرس اشاره نمود.

دستگاه های پرس دارای انواع مختلفی بوده و هرکدام ویژگی هایی دارند. در این مقاله از مدد کار صنعتگر قصد داریم به شرح مشخصات و عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه پرس پنوماتیک بپردازیم پس با ما همراه باشید.

دستگاه پرس پنوماتیکی چیست؟

بسیاری از کاربران با این سوال مواجه می شوند که دستگاه پرس پنوماتیکی چیست؟ دستگاه های پرس پنوماتیکی، نوعی ابزار هستند که با نیروی هوا فشرده ضرباتی سنگین به اجسام وارد می کنند. دستگاه های پرس پنوماتیکی از نظر اندازه، ابعاد، توان خروجی و … دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام یک قیمت خاصی دارند.

خوب است بدانید که این نوع پرس، از اجزای بسیار ساده ای تشکیل شده و طول عمر بسیار بالایی دارد. شما می توانید با رعایت نکات نگهداری، از این دستگاه تا مدت زمان بسیار طولانی بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

اجزای مهم دستگاه پرس پنوماتیکی

پیش از آن که بخواهیم به شرح مزایا، معایب و عوامل موثر برروی قیمت انواع دستگاه پرس بپردازیم، بهتر است اطلاعاتی راجع به اجزای مهم پرس پنوماتیکی داشته باشیم. این دستگاه دارای یک کمپرسور یا مولد تولید هوای فشرده، موتور الکتریکی، لوله های انتقال نیروی پنوماتیک، والو و بازوهای عملگر می باشد.

زمانی که کمپرسور توسط موتور الکتریکی به گردش در می آید، نیروی پنوماتیک از طریق لوله و والوها، به سمت بازوهای عملگر هدایت می شود و آن ها را به حرکت در می آورد. البته فراموش نکنید که کمپرسور برخی از دستگاه های پرس پنوماتیک، به صورت سرخود دارای موتور الکتریکی است.

مزایای دستگاه پرس پنوماتیکی

دستگاه های پرس پنوماتیکی نسبت به سایر دستگاه ها، از مزایای بسیار زیادی برخوردار بوده و قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری دارند. شما می توانید با خرید این دستگاه، به آسانی به اجسام مورد نظر ضربه وارد کنید و شکل آن ها را تغییر دهید. از مهم ترین مزایای این دستگاه، می توان به قیمت مناسب، سرعت بالای ضربات و طول عمر بالای قطعات اشاره نمود.

1-قیمت مناسب و مقرون به صرفه

یکی از مهم ترین مزایای دستگاه پرس پنوماتیکی نسبت به سایر پرس ها، قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن است. دستگاه پرس هیدرولیک و دستی، در بازار از قیمت نسبتا بالایی برخوردار بوده و طول عمر کمی دارند. اما خوشبختانه قیمت دستگاه های پرس پنوماتیکی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

از این رو، اگر به دنبال یک دستگاه پرس مرغوب و با کیفیت با قیمتی مناسب هستید، پیشنهاد می شود به سراغ پرس های پنوماتیکی بروید. البته قبل از خرید این دستگاه، میتوانید با مشاوران مددکار صنعتگر در ارتباط باشید تا در انتخاب مدل و قیمت دستگاه پرس پنوماتیک شما را راهنمایی کنند. برای ارتباط با مشاوران مدد کار صنعتگر با شماره 02832231858 یا 09127810691 زیر در ارتباط باشید.

قیمت و خرید دستگاه پرس پنوماتیک دست دوم و نو

مزایای دستگاه پرس پنوماتیکی

2-سرعت بالای ضربات

دستگاه پرس مکانیکی و هیدرولیکی، سرعت واکنش کمی دارند و نمی توانند ضربه را به صورت ناگهانی به اجسام وارد کنند. اما سرعت واکنش دستگاه های پرس پنوماتیک نسبت به مکانیکی و هیدرولیکی بسیار بالاتر است. زمانی که شما کلید اصلی را می فشارید، بازوهای عملگر بلافاصله واکنش نشان می دهند و ضربه لازم را به جسم وارد می کنند.

البته در صورت وجود نقص فنی، ممکن است سرعت ضربات دستگاه های پرس پنوماتیک تا حدودی کاهش یابد. از این رو، باید قبل از راه اندازی این دستگاه وضعیت سلامت آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید.

3-طول عمر بالا و اجزای مقاوم

از دیگر مزایای دستگاه پرس پنوماتیکی، می توان به طول عمر بالا و اجزای مقاوم آن اشاره نمود. همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، دستگاه های پرس پنوماتیکی دارای اجزای بسیار جان سخت و قوی هستند.

شما می توانید با سرویس به موقع و رعایت اصول نگهداری، طول عمر این دستگاه را به حداکثر برسانید و مدت زمان بیشتری از مزایای فراوان آن بهره مند شوید. لازم به ذکر است که استفاده غیر اصولی از دستگاه های پرس پنوماتیک، سبب کاهش طول عمر اجزای آن ها می گردد.

معایب پرس پنوماتیکی (بادی)

از مهم ترین معایب دستگاه های پرس پنوماتیکی، می توان به توان پایین آن ها اشاره نمود. نیروی پنوماتیک نسبت به سیال تراکم پذیری بالاتری دارد. از این رو، می توان نتیجه گرفت که توان دستگاه پرس هیدرولیک و مکانیکی نسبت به پنوماتیکی بالاتر است.

علاوه بر آن، پرس های پنوماتیکی نمی توانند فعالیت های تدریجی نظیر فشرده سازی مواد را به خوبی انجام دهند. از طرفی دیگر، مصرف برق این دستگاه نسبت به سایر پرس ها بالاتر است. بهتر است بدانید که دستگاه های پرس پنوماتیکی، باید زود به زود سرویس و بازرسی شوند.

تفاوت دستگاه پرس پنوماتیکی با هیدرولیک

یکی از سوالاتی که ذهن کاربران را درگیر به خود می کند، این است که دستگاه پرس پنوماتیکی با هیدرولیک چه تفاوت هایی دارد؟ از مهم ترین تفاوت این دو دستگاه پرس، می توان به نیروی راه اندازی آن ها اشاره نمود. نیروی راه اندازی دستگاه های پرس هیدرولیکی، توسط سیال و نیروی پرس های پنوماتیکی توسط هوای فشرده تامین می شود.

به عبارت دیگر دستگاه های پرس پنوماتیکی بجای روغن با باد فشار قوی کار می کنند. از طرفی دیگر، حساسیت های اجزا پرس هیدرولیکی نسبت به پنوماتیکی بسیار بالاتر است. از لحاظ توان خروجی نیز قدرت دستگاه های پرس هیدرولیک نسبت به پنوماتیک بیشتر می باشد.

خرید و قیمت دستگاه پرس پنوماتیک

تفاوت دستگاه پرس پنوماتیکی با هیدرولیک

چه عواملی بر قیمت دستگاه پرس پنوماتیکی تاثیر گذارند؟

قبل از خرید انواع دستگاه پرس، باید توجه بسزایی به عوامل موثر بر روی قیمت آن ها داشته باشید. از مهم ترین عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه پرس پنوماتیکی، می توان به میزان توان خروجی، کیفیت و امکانات دستگاه و نوع پایه اصلی اشاره نمود.

البته توجه داشته باشید که قیمت این محصول پرکاربرد و با ارزش با توجه به نوسانات بازار و نرخ روز ارز، متغیر است. جهت استعلام قیمت دستگاه های پرس پنوماتیک با توجه به نرخ روز بازار، می توانید به با کارشناسان مدد کار صنعتگر با شماره 02832231858 یا 09127810691 زیر در ارتباط باشید.

1) میزان توان خروجی

از مهم ترین عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه پرس پنوماتیکی، می توان به میزان توان خروجی آن اشاره نمود. متخصصان در کارخانجات برای تولید این نوع دستگاه ها با توان بالاتر، بایستی از قطعات و اجزای پیشرفته و بزرگتری استفاده کنند.

به همین دلیل، هرچقدر که توان خروجی دستگاه های پرس پنوماتیکی بیشتر باشد، قیمت آن ها نیز به همان مقدار افزایش می یابد. البته اگر نیازی به توان خروجی چندانی ندارید، پیشنهاد می شود با هزینه ای کمتر، اقدام به خرید پرس های پنوماتیکی کوچک نمایید.

2) کیفیت اجزا و امکانات دستگاه

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دستگاه پرس پنوماتیک، می توان به کیفیت اجزا و امکانات دستگاه اشاره نمود. دستگاه های پرس به دو صورت استاندارد و فول امکانات تولید می شوند. پرس های پنوماتیک استاندارد از امکانات ساده نظیر کلید اضطراری و … بهره می برند.

اما پرس های پنوماتیک فول امکانات دارای پارامترسنج های مختلف برای اندازه گیری دقیق، نمایشگر مخصوص، سیستم اضطراری اتوماتیک و حسگرهای بسیار دقیق هستند. قیمت پرس های پنوماتیک فول امکانات نسبت به استاندارد بسیار بالاتر است. البته فراموش نکنید که نگهداری و سرویس دستگاه های پرس استاندارد نسبت به فول امکانات بسیار آسان تر است.

3) نوع پایه اصلی

پایه دستگاه های پرس پنوماتیکی به دو صورت عمودی، افقی و متحرک ساخته می شود. دستگاه های پرس پنوماتیکی با پایه های عمودی و افقی، از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. البته در نظر داشته باشید که قیمت پرس های پنوماتیکی با پایه عمودی و افقی، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

اما پرس های پنوماتیکی با پایه های متحرک، از قیمت نسبت بالاتری برخوردار هستند. بهتر است بدانید که دستگاه های پرس پنوماتیک با پایه های متحرک، اجزای پیشرفته تری دارند. البته برای خرید این محصول با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه، باید فقط و فقط به فروشگاه های معتبر مراجعه فرمایید.

خرید و قیمت دستگاه پرس پنوماتیک

خرید دستگاه پرس پنوماتیکی

برای خرید دستگاه پرس پنوماتیکی باید ابتدا نکات خاصی از جمله بررسی کیفیت، اصالت، سلامت، برند، توان خروجی و خصوصیات فیزیکی را مد نظر داشته باشید. امروزه فروشگاه های بسیار زیادی در سراسر کشور در زمینه فروش انواع دستگاه پرس فعالیت می کنند. اما اگر به دنبال راهی برای خرید این محصول پراستفاده با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت باور نکردنی هستید، پیشنهاد می شود به فروشگاه مدد کار صنعتگر مراجعه فرمایید.

شما می توانید با تماس با مشاوران و کارشناسان فروش مددکار صنعتگر، بدون هیچ واسطه ای به صورت مستقیم از تولید کننده دستگاه پرس پنوماتیک و هیدرولیک اختصاصی خودتون را سفارش بدهید. برای ارتباط با ما با شماره02832231858 یا 09127810691 زیر در ارتباط باشید.

حرف آخر

در این مقاله، به بررسی عوامل موثر بر قیمت دستگاه پرس پنوماتیک پرداخته می‌شود. این دستگاه‌ها به عنوان ابزارهای حیاتی در صنایع مختلف شناخته می‌شوند و در اینجا ما به تشریح مشخصات و عوامل موثر بر قیمت آنها می‌پردازیم. دستگاه پرس پنوماتیکی با استفاده از نیروی هوا فشرده، ضربات قوی را به اجسام وارد می‌کند و از اجزای ساده و مقاومی تشکیل شده است. این دستگاه با مزایایی همچون قیمت مناسب، سرعت بالای ضربات و طول عمر بالای قطعات، جذابیت بسیاری برای کاربران دارد.

با توجه به اجزای مهم دستگاه پرس پنوماتیکی و مزایای آن، این مقاله به بررسی عوامل موثر بر قیمت این دستگاه می‌پردازد. از جمله مزایا، قیمت مناسب و مقرون به صرفه، سرعت بالای ضربات، و طول عمر بالا و اجزای مقاوم اشاره می‌شود. همچنین، تفاوت‌های دستگاه پرس پنوماتیکی با هیدرولیک نیز مورد بحث قرار گرفته است.

عواملی که بر قیمت دستگاه پرس پنوماتیکی تأثیر می‌گذارند، شامل اندازه، توان خروجی، ویژگی‌های فنی، و نوع موتور الکتریکی یا کمپرسور مورد استفاده می‌شوند.

بر خلاف دستگاه پرس هیدرولیک که با روغن عملیات پرس را انجام میدهد دستگاه پرس پنوماتیکی با استفاده از نیروی هوا فشرده، ضربات سنگینی را به اجسام وارد می‌کند. این دستگاه از اجزایی نظیر کمپرسور، مولد تولید هوای فشرده، موتور الکتریکی، لوله‌های انتقال نیروی پنوماتیک، و والو و بازوهای عملگر تشکیل شده است.

چقدر این مطلب را دوست داشتید؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

قیمت دستگاه پرس پنوماتیک

قیمت و خرید انواع دستگاه پرس صنعتی پنوماتیکی و هیدرولیک

فروش انواع پرس پرچ صنعتی هیدرولیک و پنوماتیک و اتومات

مجموعه مدد کار صنعتگر یکی از اولین تولید کنندهای دستگاه پرس پرچ های مالشی، پنوماتیک و هیدرولیک اختصاصی در ایران است که با 20 سال تجربه درخشان توانسته لبخند رضایت را بر لبان مشتریان جاری کند همچنین تمامی دستگاه هایی که در این مجموعه صنعتی به فروش می رسد دارای 1 سال ضمانت نامه و 5 سال خدمات پس از فروش می باشد که می توانید با خیال راحت و آسوده خرید کنید.

تمامی دستگاه های پرس پرچ این مجموعه اختصاصی و با توجه به نیاز شما صنعتگر گرامی تهیه و تولید می شود و کارشناسان ما در تمامی مراحل آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما در رابطه روند تولید سفارشی و خرید دستگاه پرس پرچ صنعتی تولید تجهیزات خودرو خواهند بود.

تلفن کارگاه :: 1858 3223 (028)
تلفن فاکس :: 7510 3223 (028)
3692 287 0919 :: 0691 781 0912

افزودن دیدگاه

ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد. زمینه های ستاره دار الزامی هستند.