مقالات مربوط به پرس پرچ های صنعتی

آشنایی و خرید انواع دستگاه پرس

در این مقاله به معرفی انواع دستگاه پرس می پردازیم و نکاتی که در هنگام استفاده و خرید دستگاه پرس هیدرولیک و پنوماتیک باید مد نظر قرار بدید را بررسی می کنیم

ادامه مطلب

قیمت دستگاه پرس پنوماتیکی تحت تاثیر چه عواملی قرار می گیرد؟

در این مقاله از مدد کار صنعتگر قصد داریم به شرح مشخصات و عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه پرس پنوماتیک بپردازیم پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

اصلی ترین تفاوت دستگاه پرس هیدرولیک و پنوماتیک و دستی

در این مقاله از مددکار صنعتگر به اصلی ترین تفاوت انواع دستگاه پرس هیدرولیک با پرس پنوماتیک و همچنین پرس دستی میپردازیم و بار مزایا و معایب هر کدام آشنا می شویم.

ادامه مطلب

راهنما خرید دستگاه پرس هیدرولیک اختصاصی

در این مقاله قصد داریم راهنما کامل خرید دستگاه پرس هیدرولیک اختصاصی را با شما بررسی کنیم و مزایا خرید یک دستگاه پرس هیدرولیک سفارشی که متناسب با نیاز های شماست را فرا بگیریم.

ادامه مطلب

قیمت و خرید دستگاه پرس پرچ صنعتی در تولید تجهیزات خودرو [هیدرولیک و پنوماتیک]

در این مطلب قصد داریم شما را با کاربرد دستگاه پرس پرچ هیدرولیک و پنوماتیک در صنعت خودرو و لوازم یدکی خودرو آشنا کنیم. شما میتوانید برای خرید دستگاه پرس پرچ مناسب حوزه خودرو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ادامه مطلب

دستگاه پرس پرچ هیدرولیکی

دستگاه پرس پرچ هیدرولیکی بر اساس اصل پاسکال عمل می کند. دستگاه پرس هیدرولیک از دو سیلندر تشکیل شده که یکی سیلندر اصلی و دیگری اسلیو سیلندر نام دارد که از سیلندر اصلی کوچک تر است. دستگاه پرس هیدرولیک انرژی مورد نیاز خود را از حرکت پیستون های درون سیلندر تامین می کند، سیال ها تحت فشار توسط پیستون وارد سیلندر ها می شود، وضعیت سیال پمپ و شیر هایی جهت افزایش، کاهش و یا حفظ فشار به صورت مورد نیاز درآمده و انرژی لازم را برای راه اندازی دستگاه آماده می کند.

ادامه مطلب

دستگاه پرس پرچ مالشی پنوماتیک

دستگاه پرچ مالشی با هوا ( پنوماتیک ) کار می کند. این دستگاه پرچ های مسی، برنجی، اهنی فولادی را میتواند پرچ کند. ضخامت میخ های پرچ با قطر حداکثر 12 میلی متر است. این دستگاه میتواند مورد استفاده صنایع خودرو سازی، سازندگان اتصالات، لنت های خودرویی قرار بگیرد. این دستگاه بدنه ای فلزی که جنس ان فولاد است تهیه شده که ارتفاع این بدنه به بیش از یک متر میرسد. ظرفیت حجم دستگاه پرس پرچ مالشی پنوماتیکی حدود 500 کیلو تا 10 می باشد.

ادامه مطلب

انواع دستگاه پرس صنعتی

در صنعت ما هنگامی که به نیروی زیادی نیاز داشته باشد از دستگاه پرس پرچ استفاده می کنند، ماشین های پرس نیرو های کم و نیروی زیادی ( چند صد تنی ) را فراهم می کنند. این ماشین ها بیشتر در آهنگری، قالب سازی مورد استفاده فراوان قرار می گیرند. در ادامه با انواع این پرس پرچ می شویم . در این مطلب به معرفی انواع دستگاه پرس پرچ می پردازیم.

ادامه مطلب

سنبه چیست ؟

می توان گفت که سنبه یکی از مهمترین و دقیق ترین ابزاری است که در تشکیل قالب موثر می باشد. برای نشانه زنی روی کار از سنبه استفاده می کنند که با توجه به شکل آنها کاربرد های متنوعی دارند، برای مثال سنبه ای به شکل میله وجود دارد که برای خارج کردن میله ها از درون سوراخ مورد استفاده قرار می گیرد. انجام کار سنبه زنی با ضربه های چکش همراه است، به همین دلیل باید جنس سنبه ها را طوری در نظر گرفت که مقاومت و سختی قابل قبولی در مقابل ضربه داشته باشند و همچنین باید مغزی یا داخل آنها نرم باشد تا باعث شکستگی سنبه نشود.

ادامه مطلب

آشنایی با پرچ کاری

برای اتصال دو قطعه به یکدیگر ما از میخ های پرچ کمک می گیریم. ابتدا ما سوراخی را روی قطعه مورد نظر ایجاد می کنیم و بعد از آن میخ های پرچ را درون سوراخ ها قرار می دهیم و با استفاده از دستگاه پرچ کن عمل پرچ کاری را انجام می دهیم. در این مطلب با انواع روش های پرچ کاری آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

پرچ کن بادی چیست ؟

پرس پرچ پنوماتیکی یا پرچ کن بادی برای اتصال دو قطعه فلزی نازک مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه های بادی نیروی کار خود را باد دریافت می کنند. یعنی به طور کلی می توان گفت که ابزار الات بادی نیروی محرک خود را از باد تامین می کنند. در این ابزار ها هوای موجود در محیط توسط کمپرسور جمع می شود و در مخزن نگه داری و فشرده می شود، هوای فشرده در واقع نیروی محرک این دستگاه هاست.

ادامه مطلب